Aura

Kauno šokio teatras „Aura“.

„Spektaklis – tarsi smagratis, kuris sukasi nesustodamas. Be atvangos. Nėra jokios išeities. Belieka tik paklusti.“ (F.Feher)

Spektaklio choreografijos objektas – istorinis įvykis – 1863 m. sukilimas. Šiais metai minimos 150 – osios Lietuvos istorijoje svarbią vietą užimančio sukilimo metinės.

Spektaklio choreografas – Ferencas Feheris – viena ryškiausių šiuolaikinio šokio asmenybių Vengrijoje – pelnęs daugybę apdovanojimų ne tik gimtojoje šalyje, bet ir daugybėje pasaulio scenų.

Nors spektaklio choreografijos objektas – istorinis įvykis, kūrinyje nerasime pažodinės sukilimo iliustracijos. Tai, greičiau, jaudinantis susitikimas su visa apimančia žmogiška patirtimi: orumu, aistra, mirtimi, kova dėl laisvės, papasakota savitais choreografiniais sprendimais ir originalia šokio plastika.

„Visame pasaulyje nuo laikų pradžios vyksta kovos – tarp valstybių, žmonių, galiausiai kasdien kovojame su savimi. Tai – bendražmogiška tema. Vienodai artima visiems, nepriklausomai, kuriame pasaulio kampelyje gyventum“, – sakė choreografas F.Feheris.

Šokis tapo gyvenimu, o gyvenimas šokiu – viskas puikiai ir sklandžiai susipynė. Į sceną sugrįžo plastika, kuri šį kartą liko svarbiausia ir sumanymo koncepcijai neužleido vadovaujamo vaidmens. Apie mus.

Audronė Meškauskaitė

 

Nusprendžiau kuo greičiau vaikus

žudyti ir paskui pabėgti iš šios šalies;

Nedelsti ir neleist, kad mano kūdikius

žudytų kitas savo niekšiška ranka.

Jie neišvengs mirties, kitaip negali būt;

Pati žudysiu tuos, kuriuos aš pagimdžiau.

Euripidas „Medėja“, 1234 – 1239

Leave a Reply

*